شتابدهنده تشخیصی سیناپس

سیناپس، اجتماعی متشکل از بیوتکنولوژیست ها، مهندسان، طراحان و کارآفرینان با یک شبکه جهانی از تامین کنندگان، تولید کنندگان، کارشناسان و سرمایه گذاران متمرکز بر فناوری تشخیص آزمایشگاهی است. برنامه ی شتابدهنده سیناپس، سرمایه گذاری در مراحل اولیه و در دوره های همکاری ۴ تا ۱۸ ماهه در زمینه ایجاد استارت آپ های حوزه ی تشخیص پزشکی است که به واسطه ی آن افراد دارای ایده با ما از سراسر ایران همراه میشوند تا با تیمهای متخصص بیوتکنولوژی، مهندسان، طراحان و کارآفرینان سیناپس، همکاری کنند. ساخت یک استارت آپ فناوری پزشکی کار راحتی نیست. این امر به ترکیبات پیچیده ای از الکترونیک، مکانیسم ها، مواد و زنجیره های تأمین نیاز دارد. دستیابی به این موفقیت تنها در کتابهای استاندارد با مفاهیم استارت آپ شما نیست و به افراد با انگیزه ای نیاز دارد که آماده باشند آستینها را بالا زده و فراتر آنچه از کامپیوتر شما به دست می آید بروند. به همین دلیل است که ما بیش از صرفا سرمایه گذاری درگیر می شویم. ما می دانیم که با ترکیب صحیح تجربه، ابزار، شرکا و تیمها در مراحل اولیه استارت آپ های فناوری سخت، آنها می توانند با سرعتی باورنکردنی و در مقیاس جهانی حرکت کنند. شتابدهنده سیناپس با بیش از ۱۰ خروجی استارت آپ موفق از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی، به طور مداوم رویکرد، زیرساخت ها و تیمهای خود را توسعه داده تا به استارت آپ ها کمک کند سریعتر و موفق تر پیش بروند. گرچه طی کردن این مسیر سخت و پیچیده به نظر می رسد اما چشم انداز سیناپس این است که با همکاری تیم های فناور تا پنج سال آینده، به پربازده ترین شتابدهنده پلتفرم های IVD در خاورمیانه تبدیل شود.

 

 
 

 

زمینه‌های فعالیت سیناپس

 
 

طراحی و تولید کیت های تشخیصی


نوآوری خیره کننده تست های IVD در سالهای اخیر سیناپس را بیش از پیش مشتاق کرده است تا همه منابع و انرژی خود را صرف طراحی و توسعه کیت های تشخیصی نماید. سیناپس در حال حاضر با حمایت 20 تیم فناور فعال در زمینه طراحی کیت های تشخیصی در آغاز مسیر تحقق اهداف خود برای تبدیل شدن به پربازده ترین پلتفرم IVD در خاورمیانه است.
 

طراحــی و تولیــد پلتفرم ها و دستگاه های تشخیصی


ما در زمینه نوآوری در IVD تنها به کیت های تشخیصی بسنده نکرده ایم. مشاهده پتانسیل های بالای مهندسین جوان بومی در زمینه تولید داخلی تجهیزات آزمایشگاهی سیناپس را مشتاق کرده است تا برنامه های حمایت از طراحی و توسعه تجهیزات پزشکی را بطور متمرکز در اولویت های خود قرار دهد.
 

طراحی نرم افزار


با هدف ترویج استفاده از اپلیکیشن های کاربردی ســلامت، سیناپس با گسترده تر کردن چتر حمایتی خود، از تیــم هــای فناور برای طراحــی و توســعه نرم افزارها و اپلیکیشن های حوزه تشخیص و خدمات آزمایشــگاهی پشتیبانی می کند.
 

خـــدمات تشــــخیص آزمایشـــــگاهی


مجموعه سیناپس با بهره گیری از لینک های آزمایشگاهی معتبر خود توانسته است خدمات آزمایشگاهی متنوعی ارائه دهد. اخیرا سیناپس توانست با ارائه این خدمت و غربالگری به موقع متقاضیان، نقش به سزایی در کنترل شیوع ویروس کرونا داشته باشد.