کسب و کار اسپین لب

طراحی، ساخت و توسعه دیسک ریزسیالاتی گریز از مرکز و سیستم کنترلی-چرخشی آن با رویکرد پلتفرمی پنل تشخیص چربی خون

با بررسی تستهای چربی و نمونه دیسکهای تجاری شرکتهای خارجی، در حال طراحی و ساخت یک دیسک با کارایی مناسب جهت انجام تست کلسترول خون هستیم. در این راستا، تست کلسترول نمونه خون واقعی را نیز در آزمایشگاه تشخیص پزشکی انجام داده و عوامل موثر بر آن را بررسی می نماییم تا شرایط مناسب برای انجام این تست روی دیسک را نیز بدست آوریم. در علاوه بر این، به صورت موازی در زمینه طراحی سیستم کنترلی-چرخشی مناسب برای قرار دادن دیسک نیز فعالیت می کنیم.

تیم اسپین لب

تیم ما متشکل از سه نفر با تخصصهای دکتری مهندسی شیمی، دانشجوی ارشد مهندسی شیمی و کارشناس ارشد هماتولوژی می باشد. لازم به ذکر است که رهبر تیم عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف می باشد که تجربه فعالیت چندین ساله در زمینه دیسکهای ریزسیالاتی گریز از مرکز را دارد.

نیازمندی های اسپین لب

  • نیروی متخصص بازار و مارکتینگ
  • نیروی فنی با تخصص الکترونیک
  • نیروی فنی با تخصص اپتیک
  • نیروی با تجربه در حوزه IVD

چشم انداز اسپین لب

دیسکهای ریزسیالاتی گریز از مرکز یک پلتفرم برای انجام تستهای مختلف تشخیصی در زمینه های پزشکی می باشند که البته این تستها می توانند در زمینه های محیط زیست، آب، صنایع غذایی و صنایع پرورش دام و طیور نیز توسعه یابند. با توجه به اینکه انجام تست روی دیسک نیاز به سیستم کوچک کنترلی-چرخشی دارد، بنابراین کاربرد این سیستمها در آزمایشگاههای اختصاصی کوچک، خانه های بهداشت و مراکز بهداشت روستایی است تا فرد با مراجعه به یکی از این مراکز در نزدیکی محل سکونت خود، بتواند با صرفه جویی در وقت و هزینه خود، جواب تست را بگیرد. همین موضوع باعث ایجاد انگیزه و تمایل جهت مراجعه متوالی افراد برای تست سلامتی خود می باشد تا از بالا رفتن میزان چربی خون و ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی جلوگیری شود.